המחלבה

הסיפור שלנו

הורינו הגיעו לגליל כחלוצים.
הם גדלו בפאתי פתח תקווה למשפחות חקלאיות, שהיו מראשוני המתיישבים בעלייה הראשונה והשניה.
הם נענו לקריאה ליישב את הגליל, בתחילת שנות השמונים. מצפה אבירים נבחר כישוב המועדף, כי אפשר להם להגשים את חלומם ולגדל עיזים וכבשים, במרעה המיוער המקיף את המצפה.
אנו, הבנים, נולדנו בשנים הראשונות של שהות צה”ל בלבנון. אבא, כקצין קרבי במילואים, נכנס ויצא מלבנון ואנו סייענו לאמא לטפל במשק.
כשבגרנו, לאחר שירות צבאי ולימודים, החלטנו לקחת את חלומם של ההורים מספר צעדים קדימה.
שוטטנו ברחבי העולם ולמדנו את שיטות היצור השונות במחלבות מסורתיות ומתקדמות.
החלטנו לספק לצרכן הישראלי מגוון מוצרים רחב, כדי לענות על הצרכים השונים – סוגי יוגורט וגבינות רכות, דלות שומן, לארוחות הבוקר והערב וגבינות גורמה לארועים ולהנאה, בשעות הפנאי והערב.
בחרנו לעשות זאת בשיטות מסורתיות, בריאות יותר, תוך שמירה על איכות הסביבה וקיימות.

העיזים

אנו מגדלים עדר עיזים כבר שנים רבות באבירים שבמורדותיו הצפוניים של נחל כזיב. המשק נמצא בתוך חורש אלונים וצופה אל חוף אכזיב.
העיזים רועות בחורש משך חלקה של השנה ונמצאות בדיר כאשר התנאים אינם מאפשרים רעיה.
התזונה הנכונה ואורח החיים המיטבי מביאים לייצור של חלב איכותי, בריא עשיר ובעל טעמים יחודיים אותם החורש מפיק מה שבסופו של דבר מתבטא בגבינה טובה וטעימה יותר.
העיזים נחלבות פעמיים ביום והחלב שלהן מעובד לכדי יצור של גבינות שונות אותן תוכלו לראות בדף הגבינות באתר.
אנו מגדלים עיזים שמיות (דמשקאיות) המוכלאות עם עיזים אלפניות לשילוב תנובת חלב מיטבית יחד עם ארומה יחודית ואיכות חלב גבוהה.

עדר העיזים שלנו ביער אבירים, מגודל בשיטה האורגנית. העדר מבלה מספר שעות ביום במרעה, בתוך יער האלונים הסבוך המקיף את המשק.
הוא נהנה מכל טוב היער ומהווה הגורם המרכזי בשמירת היער משריפות. המאסה הנושרת מן העצים, נאכלת על ידי הצאן ולא מהווה חומר בעירה יבש ומסוכן.
נוף העצים גדל כלפי מעלה, כשהעדר מנקה את הגידול כלפי מטה, המנוון את העץ ומהווה סכנה לשריפות. בשיטה האורגנית, איננו מרססים בחומרים כימיים. זה מחייב אותנו לנקות כל הזמן, כי החומרים הזמינים לדיר קונבנציונאלי אינם זמינים לנו.

בשיטה האורגנית, איננו משתמשים בהורמונים לסידור ההריונות. הזכרים משוחררים בעדר לאורך העונה כולה וההמלטות, מבוזרות ומפוזרות על פני כל העונה.
תוספות המזון הניתנות לעדר אורגני נקיות מחומרי הדברה ונקיות מגרעינים שעברו הנדסה גנטית.
אנו שותפים מלאים לרשות הטבע ולארגוני הסביבה, בכל הקשור לתוכניות לשימור יער אבירים. כשהעדר שבתוכו, הוא הגורם המרכזי לשמירתו ושימורו של היער.

עיזה והטלה שלה